Ratanakiri Paradise Hotel & SPA

Aktualnie realizowaną inwestycją jest 30 pokojowy, eko Hotel SPA Ratanakiri Paradise. Obiekt położony jest w północno wschodniej, najczystszej ekologicznie części Kambodży, w sąsiedztwie krystalicznie czystego jeziora kraterowego, licznych malowniczych wodospadów i największego parku narodowego Azji Południowo-Wschodniej – Virachey. Inwestycja rozpoczęła się w styczniu 2016r., od marca 2016 roku ruszyła budowa a planowane otwarcie obiektu to marzec 2017 roku.

Dzięki tej inwestycji możemy dołączyć do naszej oferty inwestycyjnej apartamenty hotelowe na sprzedaż, które po ich wynajęciu operatorowi hotelowemu gwarantują stałą 8% stopę zwrotu w postaci czynszu najmu.

Kolejną planowaną inwestycją będzie duży hotel (powyżej 200 pokoi) na wybrzeżu Kambodży, w okolicach Koh Kong. Inwestycja rozpocznie się w 2017r.

Lokalizacja Ratanakiri Paradise Hotel & SPA

Hotel budowany jest w północno wschodniej części Kambodży, w Prowincji Rattanakiri, 15 min od miasta Banlung, blisko granicy z Wietnamem i Laosem.

Banlung – pogoda

miesiąc styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
Temperatura w ciągu dnia 28°C 30°C 32°C 33°C 32°C 31°C 30°C 30°C 30°C 29°C 29°C 28°C
Minimalna temperatura w nocy 18°C 20°C 22°C 24°C 24°C 23°C 23°C 23°C 23°C 22°C 21°C 18°C
liczba godzin bezchmurnych dziennie 8 8 8 7 6 5 5 5 5 6 7 7
opady miesięcznie [mm/m] 14 12 25 68 178 255 287 309 306 242 134 48

Wyjeżdżać do Banlung można przez cały rok. Temperatura jest bardzo zrównoważona, choć w kwietniu potrafi być naprawdę gorąco. Największe deszcze padają w miesiącach lipiec – wrzesień, wtedy też najbardziej imponujące są wodospady, a dżungla zachwyca zielenią.

Atrakcje w okolicy hotelu

21

 • 7 minut od hotelu – Powulkaniczne, kraterowe jezioro Yeak Laom Lake. Położone jest w kraterze wygasłego 4000 lat temu wulkanu – objęte ochroną (Commune Protected Area). Yeak Laom Lake ma kształt zbliżony do koła o średnicy około 1 km a jego głębokość to 50 metrów. Woda jeziora jest krystalicznie czysta i ciepła więc idealnie nadaje się do długich kąpieli. Teren wokół jeziora jest znakomicie przygotowany pod potrzeby turystów, wyposażony w pięć dużych pomostów kąpielowych oraz kilkadziesiąt wiat piknikowych, do których można zamówić jedzenie i picie. Wokół całego jeziora jest ścieżka, okrążenie jeziora spacerkiem zajmie ok 35 minut. Jezioro uznawane jest przez miejscową ludność za miejsce święte a o jego pochodzeniu miejscowi opowiadają wiele legend.
 • 15 min – najbliższe miasto – Banlung
 • 20-30 minut – wodospady – jest ich w okolicy naprawdę sporo a szczególnie urokliwe są w sezonie deszczowym, kiedy koryta rzek pełne są wody a roślinność bujna i świeża.
 • 60 min – Park Narodowy Virachey, obejmujący góry i deszczowe lasy tropikalne, znajduje się 37km na północny wschód od Banlung i jest to największy obszar chroniony w Azji Południowo Wschodniej, nie do końca jeszcze zbadany. Zarząd Parku Narodowego organizuje kilkudniowe trekkingi na terenie Parku. Park jest naturalną ostoją tygrysa i dzikich słoni.
 • 1 godzina 15 minut – (71 km) granica z Wietnamem
 • 2 godziny 40 minut (203 km) – granica z Laosem

Wizualizacje hotelu

Zdj. Działka na której budowany jest hotel z widokiem na okoliczne wzgór3

Rys. 1 Całość obiektu

3

Rys. 2 Widok od południowego – wschodu

4

Rys. 3 Widok od basenu (od wschodu) na obiekt

5

Rys. 4 Widok (od zachodu) z góry obiektu

6

Architektura i urbanistyka

 • Hotel zbudowany jest na planie prostokąta, składa się z 30 apartamentów, każdy z dwoma tarasami, jeden intymniejszy i większy drugi od strony od strony wejścia do apartamentu.
 • Niektóre apartamenty są dwupoziomowe, z przestrzenią dzienną wypoczynkową na piętrze, na otwartym, zadaszonym w tarasie.
 • Powierzchnia apartamentów wynosi od 30 do 60 m2, jeden apartament ma powierzchnię 112 m2.
 • Centralną część hotelu stanowi patio z ogrodem, częściowo zacienione, wykorzystujące spadek terenu, z pięknym widokiem na całość ośrodka oraz panoramę okolicznych wzgórz.
 • Basen wyniesiony jest efektownie ponad otaczający teren, a tafla wody urywa się na ścianie oporowej w granicy działki, dając widok na panoramę okolicy.
 • Część wypoczynkowa i SPA znajduje się bezpośrednio przy basenie.
 • Architektura hotelu eksponuje drewno egzotyczne, bambus, kamień i wykorzystuje naturalne surowce najwyższej jakości.
 • Hotel zbudowany jest z najwyższą dbałością o ochronę środowiska, wykorzystywana jest energia ze źródeł odnawialnych: fotowoltaika i mini turbiny wiatrowe, oświetlenia LED oraz ekologiczna oczyszczalnia ścieków. Woda deszczowa jest zbierana i używana do nawadniania ogrodu.

Atrakcje i udogodnienia na terenie hotelu:

 • Basen z którego rozpościera się piękny widok na wzgórza,
 • Restauracja serwująca miejscową i międzynarodową kuchnię, bazująca jedynie na naturalnych, ekologicznych produktach, zakupionych od lokalnych społeczności
 • SPA z masażem buddyjskim, rytuałami relaksacyjnymi, kompleksową pielęgnacją twarzy i ciała
 • Wewnętrzne patio – ogród z elementami małej architektury tworzące strefę relaksu

Inwestycja w apartamenty (zakup i najem całości apartamentu):

 • Cena bazowa 1 m² apartamentu = od 850 $ do 1105 $
 • Zawierana jest umowa sprzedaży praw do apartamentu i jednocześnie umowa najmu do operatora hotelowego
 • Umowa najmu zawarta na 10 lat, Gwarantowany czynsz najmu w wysokości 8% wartości netto inwestycji naliczany od daty zawarcia umowy
 • Potencjał wzrostu wartości nieruchomości (wzrost rynku Kambodży do cen z innych krajów Azji południowo-wschodniej)
 • Gwarantowana możliwość odkupu apartamentu przez Dewelopera po zakończeniu 5 roku od zakupu w cenie pierwotnej zakupu pomniejszonej o połowę wypłaconych rat czynszu
 • Możliwość odsprzedaży prawa do użytkowania apartamentu w dowolnym czasie dla dowolnej osoby, cesja umowy najmu z Operatorem jest gwarantowana
 • Możliwość korzystania z apartamentu bezpłatnie przez okres 25 dni w roku, wspaniałe miejsce na wakacje dla rodziny i przyjaciół

Inwestycja w części apartamentów (wydzielona część hotelu podzielona na m2 na potrzeby mniejszych inwestycji)

 • Zawierana jest umowa sprzedaży praw do ustalonej liczby metrów kwadratowych konkretnego apartamentu i jednocześnie umowa najmu do operatora hotelowego
 • Czynsz najmu w wysokości 8% wartości netto inwestycji naliczany od daty zawarcia umowy
 • Gwarantowana możliwość odkupu praw przez Dewelopera po zakończeniu 2 roku od zakupu w cenie pierwotnej zakupu pomniejszonej o 5%, po zakończeniu 3 roku, w cenie pierwotnej zakupu, po zakończeniu 6 roku i w kolejnych za 105 % wartości ceny pierwotnej

Uwarunkowania prawne

Zgodnie z prawem Kambodży, podobnie jak wszystkich krajów Azji Południowo-Wschodniej obcokrajowcy oraz osoby prawne zagraniczne lub spółki z większościowym kapitałem zagranicznym nie mogą być właścicielami ziemi. Zamiast tego stosuje się sprzedaż praw nieograniczonego użytkowania ziemi na 50 lat z możliwością przedłużenia na kolejne 50 lat. Taka konstrukcja prawna jest powszechnie stosowana i z powodzeniem zastępuje system własności nieruchomości, jest to zbliżone do znanego nam prawa użytkowania wieczystego (99 lat).  Zastosowana przez naszą spółkę umowa jest umową sprzedaży prawa do użytkowania apartamentu na 50 lat (zgodnie z prawem Kambodży) z możliwością pełnego korzystania z hotelu i zabezpieczoną na umowie użytkowania części ułamkowej nieruchomości.